Szanowni Państwo,
„Muzyka w Raju” jest z nami od 2003 r. Od początku dźwięki muzyki dawnej rozbrzmiewają w murach XIII-wiecznego opactwa w Paradyżu. W ciągu tych kilkunastu lat wydarzenie to stało się jedną z kulturalnych marek regionu.
W 2019 r. festiwal wspiął się na kolejny szczebel i muzycy koili dusze słuchaczy również w innych lubuskich miejscowościach. Jednak 2020 r. był dla nas wszystkich wyjątkowy. Z powodu pandemii i ograniczeń, którym musieliśmy się poddać, „Muzyka w Raju” przeniosła się do świata online. Dlatego tym bardziej zapraszam na tegoroczną edycję i cieszę się, że znów będziemy mogli, razem, oddać się atmosferze tego niezwykłego wydarzenia w wersji koncertowej.
Muzycy grający na historycznych instrumentach, odwołujący się do korzeni muzyki, to filozofia bliska nam, Lubuszanom. W naszym regionie dbamy o tożsamość kulturową, pasjonujemy się historią, podziwiamy zabytki, dbamy o spuściznę naszych przodków.
Lubuskie jest spokojne, bezpieczne i tolerancyjne. Zachęca do odkrywania swych tajemnic i niezwykłych miejsc. Pozwala odpocząć, jest z dala od wielkomiejskiego wyścigu przez życie. U nas można złapać oddech, przez chwilę popatrzeć wstecz, by zastanowić się nad tym, co jest jeszcze przed nami. „Muzyka w Raju”, zabierająca nas w prawdziwą podróż w czasie, da nam chwilę refleksji, wyciszy i pozwoli cieszyć się urokami Ziemi Lubuskiej.
Życzę Państwu takich doznań i zapraszam do odwiedzania naszego regionu – najpiękniejszego miejsca na świecie!
Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego