„Muzyka w Raju” zawsze kojarzyła się z sierpniem. Sierpień był jedynym momentem w ciągu roku, kiedy festiwal mógł zagościć w klasztorze w Paradyżu i z perspektywy lat można powiedzieć, że okazało się to wyjątkowo szczęśliwym zrządzeniem losu. Dla wielu z nas sierpień bez „Muzyki w Raju” stał się czymś nieomal niewyobrażalnym.

Z tego też powodu tegoroczną, nietypową, edycję festiwalu postanowiliśmy osadzić w oryginalnie planowanym sierpniowym terminie. Mieliśmy jednak świadomość, że czym innym jest przyjazd na festiwalowe koncerty, a czym innym oglądanie filmów w Internecie lub na specjalnych projekcjach.

Przyjeżdżając na festiwal wyłączamy się z codzienności, skupiamy na muzyce, wtapiamy w niezwykłą przestrzeń, chłoniemy atmosferę. Dużo trudniej znaleźć motywację do cowieczornego zasiadania przed ekranem w środku lata albo do spróbowania oglądania filmów muzycznych w kinie, co jest czymś zdecydowanie niecodziennym. Festiwal w obu tych formach obejrzała duża liczba melomanów, ale wiemy, że wielu osobom, z różnych powodów, to się ostatecznie nie udało.

Przewidywaliśmy to zresztą od początku i dlatego, co sygnalizowaliśmy, podjęliśmy decyzję, że do filmów, które swoją premierę miały w sierpniu, będziemy regularnie powracać, dając Państwu możliwości ich zobaczenia po raz pierwszy albo po raz kolejny. O harmonogramie tych prezentacji będziemy informować na naszej stronie oraz na festiwalowym profilu FB.

To nie wszystko, bowiem od dnia dzisiejszego, praktycznie cały czas będziecie mogli Państwo oglądać i słuchać fragmentów festiwalowych koncertów w formie godzinnych kompilacji, które nazwaliśmy „Brzmieniami Raju”. Co dwa tygodnie będziemy udostępniać kolejne zestawienia, które ukazują różnorodność i wielobarwność koncertów „Muzyki w Raju” i mogą, taką mamy nadzieję, stać się dyskretnym, towarzyszącym nam na co dzień muzycznym tłem.

Wszystkie materiały filmowe będzie można oglądać na kilka sposobów:
1. za pośrednictwem naszej strony za pośrednictwem kalendarium lub poprzez naciśnięcie przycisku „Oglądaj dziś/Stream today”
2. bezpośrednio poprzez nasz kanał w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/c/MuzykawRajuFestival
3. za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/muzykawraju/